Η ομάδα του Ηλία Βέρρα σκόραρε στο 87΄ για το 2-1, είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 ο Γ. Αντωνακόπουλος. Στο 91΄ ο Σωτ. Αντωνακόπουλος έκανε το 2-2, ενώ στο 93΄ ο ίδιος παίκτης με απίστευτο γκολ από τα 30 μέτρα ολοκλήρωσε την επική ανατροπή.
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Κυριακής:
26/10
Καμίνια-Δόξα Νιφορεϊκων 0-6 (32΄, 53΄, 65΄ Ραυτακόπουλος, 36΄, 50΄ Ρηγόπουλος, 70΄ Χρυσανθόπουλος)
Φαραϊκός-Σταροχώρι 2-3 (17΄ Αποστολόπουλος – 73΄Γ. Αντωνακόπουλος, 91΄,93΄ Σωτ. Αντωνακόπουλος)
Κυριακή 27/10
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», ‘Ωρα 10.00, Καλλιθέα-Ίκαρος Πετρωτού, Ντάβλα
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15, Πετεινοί-Λέων Αλισσού, Καλύβας
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Περιβόλα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Μαχαίρας-Μουστάκας
Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00, Ατρόμητος Λάππα-Παναχαϊκός, Μιχαλόπουλος
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Δάφνη Πατρών-Αστραπή, Πολυγένης
Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00, Εθνικός/Πολύτεκνος-Αχαϊκός, Ταξιάρχης
Β’ Όμιλος
Κυριακή 27/10
Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00, ΠΑΟΚ Πάτρας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Παναγιωτόπουλος
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Ολυμπιακός Πατρών-Αστέρας Τέμενης, Σπυρόπουλος
Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00, Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι, Σαφαρίκας
Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00, Αργυρά-Απόλλων Αιγίου, Τηλιγάδας
Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Πανιώνιος/Αχιλλέας-Ζαβλάνι/Αίας, Σαμαρτζής
Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00, Άβυθος Αιγιαλείας-Αχιλλέας Καμαρών, Γιαννόπουλος
Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων Εγλυκάδας, Χρονάς
Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Φοίνικας Ζήριας-ΑΕ Δρεπάνου, Καραβασίλης
BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1 | Σταροχώρι | 5 | 4 | 1 | 0 | 15 | 3 | 12 | 13 |
2 | Ίκαρος Πετρωτού | 4 | 4 | 0 | 0 | 8 | 2 | 6 | 12 |
3 | Λέων Αλισσού | 4 | 3 | 1 | 0 | 13 | 5 | 8 | 10 |
4 | Δόξα Νιφορεϊκων | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 2 | 8 | 10 |
5 | Αστραπή | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 5 | 3 | 9 |
6 | Πετεινοί | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 4 | 3 | 7 |
7 | Ατρόμητος Λάππα | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 4 | 2 | 7 |
8 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 4 | 2 | 0 | 2 | 9 | 5 | 4 | 6 |
9 | ΑΕ Περιβόλας | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 4 | 2 | 6 |
10 | Παναχαϊκός | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 6 | -1 | 4 |
11 | Καλλιθέα | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 12 | -5 | 4 |
12 | Φαραϊκός | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 | 11 | -5 | 4 |
13 | Εθνικός Πατρών | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 10 | -8 | 3 |
14 | Αχαϊκός | 4 | 0 | 1 | 3 | 5 | 11 | -6 | 1 |
15 | Καμίνια | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 | 16 | -14 | 1 |
16 | Δάφνη Πατρών | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 10 | -9 | 0 |